Palm Oil Scanner

Bič na palmový olej

Nechce se Vám luštit složení produktů písmem? Používejte ZDARMA naší mobilní aplikaci Palm Oil Scanner. Ke stažení na Google Play nebo App Store.

Pak stačí naskenovat čárový kód produktu a hned víte co kupujete a jestli to bude mít dopad na deštné pralesy. 

Takhle krásně téma palmového oleje zpracovala Kateřina Čupová. Děkujeme!

O aplikaci

Pár zajímavostí

SPUŠTĚNÍ

Aplikace byla spuštěna v prosinci roku 2017. Do měsíce po spuštění v ČR měla 6000 stažení a 3000 nově nahlášených produktů z podnětů uživatelů. Databáze produktů - potravin je dnes přes 33 000 položek. Aplikaci si již nainstalovalo přes 30 000 uživatelů.

KDO JI VYTVOŘIL

Aplikace Palm Oil Scanner vznikla ve spolupráci skvělých lidí z organizací Laudato Si, z.s. a Koalice proti palmovému oleji. Programovala ji firma Endlesspeak

AKTUALIZACE

K 1.2.2018 - dni bez palmového oleje - jsme spustili UPGRADE aplikace, kterou jsme obohatili o tlačítko "STÍŽNOST". Zákazník tak může vyjádřit svou nespokojenost s produktem obsahujícím palmový olej přímo z naši aplikace. Ještě přímo v prodejně může poslat výrobci email.

PŘIPRAVUJEME

Prakticky ihned po spuštění projevily zájem o aplikaci také organizace v zahraničí. Aktuálně připravujeme kampaň pro získání prostředku na rozšíření aplikace do Nizozemí a Polska.

Proč je palmový olej hrozbou?

Palmový olej je v Evropě nejběžněji používaným rostlinným tukem. Najdeme ho téměř v 50 % balených výrobcích. Intenzivní pěstování palmy olejné souvisí s odlesňováním tropických deštných lesů v jihovýchodní Asii, Africe i Jižní Americe, a přispívá tak k ničení životního prostředí místních obyvatel, rostlin i živočichů.