Osobní přeprava

Na vzdálenosti, kterou urazíme autem, záleží. Pokud omezíme vzdálenost, kterou autem běžně za rok urazíme (25 000 km) na 16 000 km, ušetříme více jak tunu oxidu uhličitého, což je zhruba 15 % množství znečištění běžného člověka za celý život. Občas můžeme zvolit místo cesty svým vlastním automobilem hromadnou dopravu (autobus, vlak), kolo nebo se například domluvit s kolegy na společné jízdě do práce.

Ekologičtější pohonné hmoty

V dnešní době už není problém jezdit autem o něco ekologičtěji než při spalování nafty či benzínu, a to např. na CNG a LPG. Na trhu už jsou také hybridní a elektro auta. Jejich pořízení je obvyklé mnohem vyšší než u běžných aut, ale v dlouhodobého horizontu pravidelného nakupování pohonných hmot se dostáváme na stejnou částku, protože v případě elektroaut za čerpání výrazně ušetříme. 

Víc lidí v autě

Na kratší i delší cesty. Do školy, práce, na výlet, koncert, na hory se dá využít sdílení auta. Tento způsob cestování usnadňují jednak webové portály, jednak mobilní aplikace, které propojují řidiče se "stopaři". Na cestovních nákladech se podílejí celá posádka auta, proto je to výhodné, jak pro cestující, tak pro řidiče.