Mondeléz

zakaznickyservis@mdlz.com

Odpověď na výzvu 2019

Vážený pane Soták,

děkujeme Vám za e-mail a za zájem o naše výrobky, reakcí a názorů našich spotřebitelů si velmi vážíme.

Reagujeme na Vaši zprávu ohledně palmového oleje. Rádi bychom Vás ujistili, že naše společnost podnikávšechny kroky k zajištění toho, aby námi nakupovaný a používaný palmový olej byl produkován výhradně nalegálně držených pozemcích, nevedl k odlesňování ani ztrátě rašelinišť, aby při jeho pěstování byla dodržovánalidská práva včetně práv k pozemkům a pracovnímu právu a nedocházelo k využívání nucené nebo dětské práce.

Vámi zmiňovaný RSPO (Kulatý stůl pro udržitelnou výrobu palmového oleje) a jeho certifikace má svá omezení,nicméně jeho přístup k vývoji a prosazování norem pro udržitelnou produkci palmového oleje je širocepodporován. Olej s touto certifikací nakupujeme od roku 2013.

Pokud Vás problematika zajímá, více se o přístupu naší společnosti k palmovému oleji můžete dočíst v dokumentu nazvaném "Palm Oil action plan" zveřejněném v anglickém jazyce zde: https://bit.ly/UeA3P0

Se srdečným pozdravem a přáním pěkného dne,

Pavel J.

Zákaznický servis

Odpověď na výzvu 2018

Vážený pane Soták,

děkujeme Vám za e-mail a za zájem o naše výrobky, reakcí a názorů našich spotřebitelů si velmi vážíme.

Reagujeme na Vaši zprávu ohledně palmového oleje. Rádi bychom Vás ujistili, že naše společnost podniká všechny kroky k zajištění toho, aby námi nakupovaný a používaný palmový olej byl produkován výhradně na legálně držených pozemcích, nevedl k odlesňování ani ztrátě rašelinišť, aby při jeho pěstování byla dodržována lidská práva včetně práv k pozemkům a pracovnímu právu a nedocházelo k využívání nucené nebo dětské práce.

Vámi zmiňovaný RSPO (Kulatý stůl pro udržitelnou výrobu palmového oleje) a jeho certifikace má svá omezení, nicméně jeho přístup k vývoji a prosazování norem pro udržitelnou produkci palmového oleje je široce podporován. Olej s touto certifikací nakupujeme od roku 2013.

Pokud Vás problematika zajímá, více se o přístupu naší společnosti k palmovému oleji můžete dočíst v dokumentu nazvaném "Palm Oil action plan" zveřejněném v anglickém jazyce zde: https://bit.ly/UeA3P0

Se srdečným pozdravem

Pavel J.,  Zákaznický servis, Mondelez Czech Republic s.r.o,Karolinská 661, 186 00 Praha 8 - Karlín, Česká republika