Danone

info@danone.cz

Odpověď na výzvu 2019

Vážený pane Sotáku,

děkujeme za Váš email.

Společnost Nutricia, která je součástí společnosti Danone, si je dobře vědoma důležitosti celé problematiky palmového oleje, a i proto jsme se již před časem zavázali k eliminaci odlesňování v rámci našeho dodavatelského řetězce do roku 2020, jako i podílení se na zalesňování.

Jsme jedním ze signatářů Newyorské deklarace o pralesích a jsme také členem Kulatého stolu o udržitelném palmovém oleji (RSPO), Skupiny Palm Oil Innovation (POIG) a SASPO (Southeast Asia Sustainable Palm Oil). V neposlední řadě podporujeme také rezoluci Fóra spotřebitelského zboží (CGF), s cílem do roku 2020 dosáhnout nulového čistého odlesňování v klíčových komoditních sektorech včetně palmového oleje.

Zavedli jsme také systém sledovatelnosti, který nám umožňuje každoročně s podporou The Forest Trust (TFT) mapovat náš dodavatelský řetězec. Uvědomujeme si, že transparentnost hraje důležitou roli pro dosažení hmatatelného pokroku v otázce palmového oleje. Na našich webových stránkách proto také uveřejňujeme veškeré naše dodavatele této komodity - ZDE. Olej, který používáme v nezbytně nutném množství, je dohledatelný, abychom byli kdykoliv schopni zkontrolovat, že naše produkce v žádném případě neničí přírodu, neubližuje zvířatům ani místním obyvatelům. Kvalita je pro nás nejvyšší priorita a neděláme v ní žádné kompromisy v žádném kroku našeho výrobního procesu.

S přátelským pozdravem